Zablokované silnice, uvízlé kamiony, auto na střeše a také nehoda opilce. Přesně tak to o víkendu vypadalo na zasněžených silnicích na Sokolovsku během víkendu. Havárie si přitom vyžádala i vážná zranění.

Největší problémy měli na silnicích řidiči kamionů. Už v pátek v podvečer varovali policisté před uvízlými kamiony na silnici D/6 za odbočkou na Loket ve směru na Karlovy Vary. Silnice musela být dokonce uzavřena a na pomoc musel být přivolaný sypač. Kamion přitom uvízl i na silnici ze Sokolova na Krajkovou. „I tady byla doprava omezena," řekla mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

Bouralo se i v sousedním okrese. U Žalmanova dostal s kamionem smyk cizinec, který následně přejel do protisměru na naboural do svodidel. Lehce se zranil. Škoda se vyšplhala na 330 tisíc korun.

Sobota se nesla ve znamení dopravních nehod. Vážná kolize se stala u sjezdu na Černý Mlýn. Řidička osobního vozu tam nezvládla řízení na zasněžené silnici, dostala smyk, přejela do protisměru a následně se s vozem několikrát převrátila přes střechu. V autě zůstala zaklíněná a vyprostit jí museli hasiči. Žena podle informací Deníku utrpěla zlomeninu stehenní kosti a otřes mozku.

V neděli ráno utrpěl zranění i sedmapadesátiletý řidič, který havaroval v Citicích. Tady ale sehrál roli alkohol. Muž nezvládla řízení na kluzké silnici a naboural do železničního viaduktu. „Nadýchal 1,04 promile," poukázal mluvčí.

Policisté vzhledem k velkému spadu sněhu apelují na řidiče, aby byli na silnicích v regionu maximálně opatrní. Obdobně mluví i silničáři, kteří o víkendu nasadili v celém kraji veškerou techniku.