Prvním bodem programu čtvrtečního jednání zastupitelů bylo projednání situace, vzniklé zveřejněním záznamu na sociálních sítích. Druhým bylo odvolání starosty a místostarosty.

"Vedení města dlouhodobě odsouvalo zásadní problémy, rychlost rozhodování je pramalá a jeho činnost hodnotíme jako pasivní. Začalo to rozpory v koalici, odvoláním člena rady a nahrazení jiným. Zásadní ale je, že vedení města nemá pevně v rukou rozpočet. Je zde řada zásadních problémů jako nedostatek bytů, pět let se bez úspěchu řeší domy na náměstí, máme havarijní stav školního bazénu, slibované zázemí fotbalistů, utržený svah na stráni, za dva roky začne město splácet úvěr a tak dále. V rozpočtu došlo k řadě změn, které jsme nechápali," řekl Mika.

Dopravní terminál v Sokolově
MHD v Sokolově podražila. Cheb a Karlovy Vary mají ceny stejné jako vloni

Před hlasováním došlo k výměně názorů zda jsou tato slova opozice oprávněná či nikoliv. Řada zastupitelů nimi souhlasila, řada z nich byla naopak proti. Pro odvolání bylo devět ze sedmnácti zastupitelů. Zdeněk Bíba byl radním města již před hlasováním a tudíž museli zastupitelé zvolit dalšího. Stal se jím František Stůj (VOK-Volba pro Karlovarský kraj). Po oznámení výsledku hlasování rezignoval na post zastupitele Jaroslav Krekl (Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst).

"Respektuji rozhodnutí zastupitelů, je to jejich právo. Důvody, které je k tomu vedly, komentovat nechci," řekl bývalý starosta Roman Kotilínek.