„Na návrh opozičních zastupitelů pokrátit si odměny o 25 procent krasličtí zastupitelé slyšeli,“ říká jeden z opozičních zastupitelů Otakar Mika, který návrh předložil.

Někteří ze zastupitelů měli však podmínku. „Řekla jsem, že návrh podpořím, pokud budou ušetřené peníze investovány do sporu a kultury ve městě. Máme gentlemanskou dohodu, že tomu tak bude,“ řekla zastupitelka Pavlína Poledňáková. Právě ve zmíněné oblasti byly totiž kráceny granty o 50 procent.

Podle Poledňákové by se měly v rozpočtovém opatření objevit i vratky za akce z loňského roku, které se kvůli omezujícím nařízením vlády a ministerstva zdravotnictví neuskutečnily. Mezi největší sportovní akce, kterým dává město podporu, jsou například velikonoční turnaj v basketbalu nebo populární Street Games.

„Snažíme se však podporovat spíše celoroční činnosti různých spolků či oddílů. Nechceme, aby po výpadku od sponzorů zanikly,“ dodala Poledňáková. Podle zastupitele Otakara Miky jsou v Kraslicích vypláceny neuvolněným zastupitelům odměny (za souběhy funkcí) v součtu 130 tisíc a 11 700 korun na zdravotním pojištění. V případě 25 procentního snížení budou odměny 97 500 respektive 8775 korun, což bude představovat úsporu ve výdajích rozpočtu města měsíčně 35 425 korun a roční úspora tak bude 425 100 korun.

„V minulosti se strhla vlna nevole na sociálních sítích kolem financování sportovních a kulturních akcí, jimž byly kráceny příspěvky. Pokud si zastupitelé krátí odměny, je to myslím vstřícné gesto. Chce to však dlouhodobější koncepci,“ říká Pavel Holan z Kraslic.