To zastupitelé schválili variantu, že jeden z domů přebudují na byty, muzeum a vybudují například klub důchodců. Druhý z objektů má jít také k zemi, avšak vybudován bude nový i s podzemní garáží.

Zastupitelé ale nyní kývli na návrh ředitele místní základní umělecké školy, radního a zastupitele Františka Stůje, který by chtěl jedno až dvě patra bývalé radnice využít pro svou školu kvůli nedostatečné kapacitě v současných prostorách. Někteří zastupitelé hovoří o tom, že jde o předvolební tah, odpůrci demolice zase jásají a věří, že nově zvolení zastupitelé se pokusí najít využití pro celý objekt, který Ministerstvo kultury odmítlo vyhlásit kulturní památkou. „Využili bychom po rekonstrukci jedno až dvě patra, protože současná kapacita školy prostě nestačí,“ řekl Stůj.

Vedení města mu ale oponuje. „S prostory pro uměleckou školu počítáme v jiném z těchto domů. Pokud nevyužijeme kapacity celého domu, půjde o neekonomický provoz,“ řekl místostarosta Kraslic Miloslav Poslední.

Je patrné, že o osudu domu budou rozhodovat až nově zvolení zastupitelé. Do voleb jde v Kraslicích hned deset stran a uskupení. A lze očekávat, že o tento objekt bude ještě boj.

Den otevřených dveří v ordinacích plicních specialistů se koná ve čtvrtek 13. září.
Trápí vás kašel, zadýcháváte se? Vyšetření plic radši neodkládejte