Naše škola je novější, máme dvě tělocvičny a velkou zahradu ke školní výuce. My máme lepší dopravní obslužnost, multifunkční hřiště a nové zateplení budovy. Podobné argumenty zaznívají v peticích rodičů dětí z 3. a 5. základní školy v Sokolově. Bojí se totiž, že právě jejich škola bude zrušena jako další v pořadí.
V červnu tohoto roku končí 4. ZŠ v ulici Sokolovské, kde většinu žáků tvoří Romové. Oficiálně se má sloučit právě se dvěma výše uvedenými školami.

„Rodiče z páté základní školy v ulici Běžecké v petici žádají, aby výuka tří sloučených škol probíhala právě v této budově," řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka. Uvádějí pro to prý řadu argumentů, proč by to tak mělo být. Škola je prý nová a v lepším stavu. „O tom, jak to bude dál, prozatím zastupitelstvo nerozhodlo," konstatoval Berka.

Při zápisech vedení sokolovské radnice požádalo rodiče, aby se rozhodli, na jakou ze dvou zmíněných škol chtějí své děti přihlásit. Přesné počty budou prý teprve oznámeny. Paradoxem však je, že rodiče uvažují o úplně jiné základní škole. „Přihlásím svou dceru do sousední 8. základní školy," řekl jeden z rodičů, jehož dcera navštěvovala doposud zavírající se školu v Sokolovské ulici. „Ano, i o tom máme poznatky," přiznal Berka.

Podle vedení radnice teprve až září doopravdy ukáže, jak se rodiče rozhodli. Město má ve hře tři varianty. Buď poběží souběžně obě zmíněné školy, nebo se bude využívat budova jedné, či druhé školy. „Zvážit se musí všechna hlediska. Připomínky rodičů jsou rozumné," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Rozhodnout by měla skupina složená z pedagogů, rodičů a zastupitelů města.

„Vždy bude někdo, kdo bude preferovat něco jiného, než jak rozhodneme. Nebude to jednoduché, ale chceme řešení, které přinese více výhod oproti řešení, které těch výhod přinese méně," dodal Berka.