Dva věžové domy chce v letošním roce nechat zateplit město Chodov. Jedná se o čtrnáctipatrovou a jedenáctipatrovou budovu – a to v ulicích Školní č. p. 735 a ČSM č. p. 690. Podle tajemnice Městského úřadu v Chodově Marcely Kubicové vyjde rekonstrukce na 17 milionů korun.
„Myslím si, že je to velký počin. Celý projekt zahrnuje zateplení objektu, výměnu oken a balkónových dveří. Pokud pak ještě v bytovém fondu zbydou nějaké peníze, tak by se ještě mohly udělat nějaké elektrické rozvody,“ sdělila Kubicová.

„Rekonstrukce těchto věžáků je důležitá, protože patří mezi jedny z nejstarších panelových domů ve městě. Ten ve Školní ulici je z roku 1968, druhý v ČSM je pak dokonce ještě starší. Stavěný byl v roce 1963,“ zmínila tajemnice s tím, že město od opravy očekává především zvýšení komfortu bydlení pro samotné nájemníky. Také na základě jejich připomínek se bytová společnost Bytservis rozhodovala, které domy pro rekonstrukci nakonec doporučí.
„Při výběru se bral ohled i na jejich technický stav,“ podotkla Kubicová.

A jak záměr hodnotí nájemníci? „Zateplení a nová okna jsou jedna věc, co to pro nás bude znamenat po finanční stránce, je věc druhá. Asi nám to nějak zpoplatní,“ prohlásila jedna z obyvatelek panelového domu.