Příznivci psů mají dnes určitě jasný cíl – biatlonový areál Eduard, kde se bude konat Mistrovství republiky v závodech psích zpřežení.

„Start závodu je od deseti hodin. K vidění bude kolem stovky závodníků a také zhruba tři sta psů nejrůznějších plemen. Lidé uvidí například husky, malamuty, české horské psy apodobně. Všichni kdo mají rádi psi jsou tedy určitě zváni,“ láká Petr Gurega, pořadatel závodů.
Vstupné na akci je symbolické. „Platí se pouze dvacet korun a to na oba dny. Snažili jsme se tedy, aby i cenově byly závody dostupné a diváci nemuseli platit velké peníze,“ dodal Gurega.

Podle něj by návštěvníci nechat doma své psí mazlíčky. „Bylo by to lepší ,protože tady bude skutečně tři sta psů, a kdyby si lidé přivedli ještě vlastní, tak by to mohlo způsobit problémy,“ doplnil pořadatel.

Na návštěvníky čeká i občerstvení. „Bude zde normálně otevřená restaurace, která bude nabízet i teplá jídla a také zde budou stánky s medovinou apodobně. Vše je zajištěné,“ dodal pořadatel závodů Petr Gurega.