Nového okruhu se před časem dočkali bruslaři v lokalitě Boden u Habartova. Jeho obliba mezi lidmi stoupá, a tak se vedení města rozhodlo pro uspořádání otevřeného závodu. „Přestože již teď je často využívaný, rozhodli jsme se ho ještě více zpopularizovat a až nyní oficiálně otevřít. K tomu jsme zvolili formu open závodu a věříme, že účast bude hojná,“ přeje si předseda komise pro sport a kulturu v Habartově Aleš Plevka.
Okruh je velkým lákadlem nejen pro místní, ale i bruslaře z celého okresu.

„Musím říci, že dráha je naprosto perfektní. V neděli se na ni znovu vypravíme. I když nebudu závodit, tak se ale určitě projedu,“ řekla Žaneta Kostrounová ze Sokolova. Nadšeni jsou i další. „Je to opravdu nejlepší dráha, kterou jsem poznala. Dá se na ní dobře naučit jezdit. A to je také důvod, proč zde bývá tolik lidí,“ sdělila Gabriela Mejzlíková z Habartova.

Rychlostní závod s názvem Habartovská osmička se uskuteční zítra od 9.30 hodin. Přihlásit se může takřka každý. Pro závodníky jsou vypsány tři kategorie rozdělené podle věku: 6 – 11, 12 – 15 a 16 – 99 let. „Trať bude vymezena s ohledem na kategorie. Startovné činí nula korun. Na vítěze čekají nezbytné medaile a diplomy a obdiv těch pomalejších,“ doplnil Plevka s tím, že bezpečnostní přilba je hlavní podmínkou k účasti v závodě.