To vše museli zdolat závodníci z řad policistů, hasičů, záchranářů, ale i veřejnosti, kteří se v sobotu postavili na start vůbec prvního ročníku extrémního závodu Bahňák v Sokolově.

Jeho pořadatelé, kterými jsou dobrovolní hasiči ze Sokolovska, postavili trať podle výcvikových kurzů vojenských sil. Měřila 1,5 kilometru a na start se postavilo celkem 180 závodníků. Jen pohled na překážky dával vědět, že překonat je nebude žádný med. Hned na startu totiž museli závodníci proplout trubkami plnými bahnité vody. Následoval skok do další jámy a překonání dřevěných kůlů. Na řadě pak bylo proběhnutí v hromadě pneumatik a dalšími gumami spuštění se do vody. Nechybělo ani plazení pod ostnatými dráty a další náročné překážky. „Na samotné stavbě tratě jsme pracovali půl roku,“ říká za pořadatele Jan Fedorko. Ten neskrýval nadšení z účasti a průběhu soutěže. „Příští rok se sejdeme znovu,“ dodal.

Zablácený, ale jako první uběhl Bahňák hasič z Vandsdorfu Jan Šeps. „Vůbec jsem nečekal, že skončím první,“ reagoval při vyhlášení výsledků. Jak sám říká, nějak zvlášť na Bahňák netrénoval. „Naštěstí mi stačily síly z výcviku, který máme jako hasiči,“ usmíval se. „Závod byl poměrně náročný. Bahno strašně klouzalo, což mě vysilovalo,“ dodal.

Spokojený byl i policista Jakub Kurtin. Ten soutěžil v týmu a skončil s ním na druhém místě. „Začátek byl velmi těžký, protože bylo za sebou hned několik těžkých překážek,“ řekl

Svůj tým postavila i redakce Deníku. A nevedl si vůbec špatně. Z jednadvaceti týmů obsadil osmé místo. „Hlavně jsme nechtěli být poslední,“ zavtipkoval redaktor Roman Cichocki.

Špatně si nevedlo ani samotné město Sokolov v čele s místostarostou Karlem Jakobcem, které skončilo desáté. „Úvod závodu byl náročnější. Zbytek už šel. S výkonem jsem spokojený,“ řekl po závodě místostarosta.