Do letošního klání se přihlásilo 11 posádek. Jsou mezi nimi kromě týmů Sokolovské uhelné a SUAS GROUP například Léčebné Lázně Mariánské Lázně, Střední policejní škola v Sokolově, Nemocnice Sokolov, Fitness URAL Sokolov nebo loňský vítěz, tým společnosti Sedlecký kaolin.

Každou dračí loď obsadí 16 veslařů, bubeník a kormidelník. „Doslova lahůdkou pro všechny bude určitě derby hokejistů HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov, které se rozhodně stane prestižní záležitostí pro oba kluby a jejich fanoušky. Hokejisté také potěší příchozí odpolední autogramiádou od 14 hodin. Během závodů budeme moci přispět na dobrou věc, a sice Nadačnímu fondu Františka Štěpánka, jenž pomáhá těm, kteří to nejvíce potřebují. Nebude chybět ani Dračí tanec pražského klubu dračích lodí, což je velkolepé kostýmové vystoupení vycházející z čínské mytologie,“ popsal Luboš Klíma, obchodní a marketingový ředitel Sokolovské uhelné a SUAS GROUP, který unikátní závody dračích lodí přivedl loni právě na Sokolovsko. Součástí akce bude i program pro veřejnost a rodiny s dětmi.

Veřejnost, která bude v den konání závodů na koupališti, má vstup do areálu zdarma s tím, že závody dračích lodí budou mít vyhrazený prostor, aby se malí a velcí mohli koupat a užívat si v případě slunečného počasí všech atrakcí. „Naším cílem je, aby se závodníci i fanoušci dobře bavili a užili si společně s námi na Michalu skvělý den. Pro firemní i ostatní týmy je to příležitost lépe poznat své kolegy a hranice svých možností,“ dodal Luboš Klíma.