O budovu bývalé 4.základní školy v Sokolově měl nebo má zájem další kupec. Podle vedení radnice deklaroval svůj zájem, ale oficiální žádost na radnici nedorazila. Celý objekt bývalé školy byl rozdělen na tři části. Kromě hlavní budovy, kterou se město snaží marně prodat, je to družina s jídelnou, která bude sloužit pro sociální služby, a do třetice tělocvična. Tu si město ponechá. O její pronájem je mezi veřejností zájem.

„Četla jsem materiály, které zájemce o koupi předložil. Byly takové všeobecné. Dále řekli, že o budovu zažádají, a doposud tak neučinili," řekla místostarostka Renata Oulehlová.

Na stole leží několik variant. Všechny budou stát desítky milionů korun. Nové vedení města však slíbilo, že v tomto volebním období rozhodne, jak se školou naloží. Škola je zavřená třetím rokem a od té doby se Sokolov pro ni snaží najít využití. Zvažovalo se několik návrhů. Přestavba na knihovnu s kulturním centrem, byty pro seniory a do třetice demolice budovy a vybudování parkoviště.

Zavřená škola stojí ve čtvrti, kde žijí sociálně slabí obyvatelé. Místní se proto obávají toho, aby nakonec město školu neprodalo někomu, kdo by zde provozoval ubytovnu. Nabídku na prodej zájemci a následné vybudování bytů proto už zastupitelé jednou odmítli. Báli se, že by nad objektem město ztratilo kontrolu. Nově nahrává městu změna legislativy. Město totiž musí dát souhlas s vyplácením dávek na bydlení lidem, kteří žijí v ubytovnách. A v Sokolově deklarovali, že až na výjimky souhlas nedají.