Nově opravenou zbrojnici včera slavnostně otevřel Sbor dobrovolných hasičů v Horním Slavkově. Veřejnosti se tak pochlubil výsledkem přestavby, která z nepříliš vyhovujících prostor vytvořila moderní zázemí pro členy zdejší záchranné jednotky.

„Naše hasičská zbrojnice byla již delší dobu v kritickém stavu a sehnat potřebné finanční prostředky bylo těžké. Nakonec nám s tím ale pomohl poslanec Parlamentu České republiky Lubomír Suk. Ze státního rozpočtu jsme dostali dva miliony korun, ke kterým jsme z naší kasy přidali tři sta tisíc a pustili se do rekonstrukce,“ sdělila starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová. „V podstatě se jedná o první etapu, na kterou bychom rádi v budoucnu navázali,“ doplnila starostka.

Přestavbu si pochvalují i samotní hasiči. „Dobré zázemí je jednou z klíčových otázek pro fungování jednotky. Ti, co znali tu předchozí podobu, vědí, že to už byl neúnosný stav. Já bych řekl, že to byl obrovský skok k lepšímu,“ prohlásil včera velitel Sboru dobrovolných hasičů v Horním Slavkově Martin Kasal, který do funkce nastoupil 1. února letošního roku.

„Původně tu byla plechová vrata, ze kterých vypadávaly panty. Jejich nevýhodou bylo, že neumožňovala výjezd dvou vozidel najednou. Nejdříve se musela otevřít jedna, a až auto odjelo, tak jsme teprve mohli otevírat druhá. Nyní je vše automatizované a mnohem rychlejší,“ řekl jeden z hornoslavkovských hasičů.

„Další náš velký plán a sen je získání nové zásahové techniky,“ zmínil Kasal.
Hasiči své přání přednesli na radě města, kde se jim dostalo příslibu, že Horní Slavkov podá žádost o dotaci na nákup nového vozidla.