Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) začala nabízet k prodeji některé z nepoužívaných tratí. Zatím jich nabídla pět, ale zájem o koupi byl nulový, jsou drahé. Momentálně je připraven seznam pěti tratí, které budou nabídnuty k prodeji soukromým provozovatelům. Poté přijde na řadu další seznam, na němž by neměla chybět trať číslo 144 v úseku Krásný Jez – Loket předměstí. Město Horní Slavkov už nyní avizuje nezájem o koupi.

„Naše trať číslo 144 Horní Slavkov – Loket, nebyla v prvním kole vybraných tratí zařazena. Předpokládá se, že veřejná soutěž na ni bude připravována až po ukončení soutěží na prodej v současné chvíli zařazených pěti drah. Vzhledem k jejímu stavu nemáme zájem o koupi," konstatoval tajemník hornoslavkovské radnice Martin Stark.

Městu nahrává i legislativa. Pokud nebude o trať zájem, bude se snižovat cena. Pokud to nepomůže, nabídne se Ministerstvu obrany. A když se tratí zřeknou i vojáci, mohou je bezúplatně nebo za korunu nabídnout obcím či krajům. Až poté následuje rozprodání po částech a konečnou je snesení kolejí a zrušení dráhy. O zmizení kolejí se však na mnoha místech postarali nenechavci už nyní.

Ke zmiňované trati se vyjádřilo i SŽDC. „Co se týče konkrétně tratě 144, tak ta je zatím pouze v širším zásobníku 21 tratí, který nám odsouhlasila vláda jako zbytné, a to konkrétně v úseku Krásný Jez – Loket předměstí. Není však mezi pěti aktuálně prodávanými. Zatím na ni není ani vypracován znalecký cenový posudek," řekl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.