"Odbor rozvoje města žádal o odsouhlasení podání žádosti o dotační podporu na rekonstrukci objektu hygieny, z operačního programu Spravedlivé transformace. Očekávané příjmy nebo ta očekávaná pomoc by se mohla pohybovat někde okolo sedmdesáti pěti procent. Celkové náklady včetně DPH jsou odhadnuty na 80 milionů korun. Nyní je to tak trochu naše vlajková loď. Snažíme se, abychom rekonstruovali co nejdříve," potvrdila radní Sokolova Iva Kalátová.

"Výsledkem rekonstrukce by měl být zdravotnický dům. Ve čtyřech patrech plus jednom technickém se počítá s kombinacemi pro pediatry, stomatologii a další odbornosti, které se na základě zájmu města přihlásí," říká vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Klepáčková. Vedení města zároveň tvrdí, že to nebude konkurence pro vedlejší polikliniku. "S nimi jsme to konzultovali," říká místostarosta Sokolova Jan Picka. Kromě nového zázemí může lékaře město přilákat i formou dotací. Sokolov jde nově cestou těch individuálních, protože programové dotace se v minulosti moc neosvědčily. Případné žádosti pak schvalují zastupitelé.

Další omezení na D6 přijdou při stavbě nového mostu.
Sokolovsko čekají letní opravy silnic. Řidiči se musí obrnit trpělivostí

Nedostatek pediatrů a zubařů je citelný ve všech městech regionu.

"Vyloženě krizový stav si myslím u nás ve městě není. Samozřejmě vždy může být více pediatrů i stomatologů. V případě pediatrů nám velmi pomáhá nemocnice. Nějaký zájem už monitorujeme delší dobu, tak si myslíme, že rekonstrukcí bývalé hygieny na zdravotnický dům se nám podaří mnohé vyřešit. A mimochodem, o tom, že na tom nejsme špatně, mluvila i čísla v průzkumu měst obce v datech, který jsme tak kritizovali a stále kritizujeme. S některými údaji stále nesouhlasíme. Ale zrovna co se týče lékařství, tak tam si ve srovnání vůbec nestojíme špatně," konstatuje Picka.

Ačkoli zvenku nevypadá budova nijak zvlášť dobře, uvnitř to prý tak hrozné není. Dojde k rekonstrukci ordinací takzvaně na míru. Pokud by dům nebyl v dobrém stavu, došlo by pravděpodobně k demolici. Nově je objekt napojen na teplo. Sousední velké garáže město pronajme. Důležitou informací je i fakt, že zde bude nové parkoviště pro 60 aut.

Při splouvání řeky se převrátila kanoe.
Řeka Ohře v Sokolově překvapila kanoistky

"Z velké části bude sloužit personálu. Když tam chceme dostat zubaře a pediatry, tak jim musíme nabídnout pěknou ordinaci, čekárnu, zázemí, ale i místo na parkování. A samozřejmě počítáme i s tím, že tam budou parkovat i pacienti, případně jiní klienti, kteří tam zamíří. Bude zde zhruba 60 parkovacích míst a počítáme tam s parkováním na kotouček, na hodinu případně na dvě. Ne vždy všechno vyřídíte za hodinu," dodal Picka.

Nemovitost koupilo město před dvěma lety za 20 milionů korun. Hlavním impulsem ke koupi byla obava města, aby ji nekoupil některý z takzvaných obchodníků s chudobou. Během chvíle by tam totiž mohlo vzniknout další problémové místo, tentokrát hned vedle Husových sadů a radnice.