Na zdražení vodného a stočného by se měli připravit lidé na Sokolovsku. Valná hromada Vodohospodářské společnosti Sokolov totiž včera odsouhlasila nárůst ceny o 5,7 procenta. Výsledná cena pro následující rok je tak 56,29 korun bez DPH za jeden kubík a obě složky.

„Konečnou cenu nejvíce ovlivnil nárůst energií. K částce je navíc potřeba připočítat novou sazbu DPH, která už bude činit devět procent,“ informovala tisková mluvčí Vodohospodářské společnosti Jitka Benešová.

Jako přiměřené hodnotí zvýšení ceny vody od nového roku březovský starosta Miroslav Bouda.
„Jedná se o šest procent. Pro rodinu, která ji běžně používá, se jedná o dvě až tři stovky. V navýšení se odráží ceny energií. Navíc získané peníze jsou použity na opravy zařízení,“ uvedl starosta. „V budoucnu se navíc bude investovat do oprav hlavního přivaděče vody Horka,“ doplnil.
„Pozitivní také je, že se kolem zdražování vody konala jednání a každý ze zástupců měst a obcí se k tomu mohl vyjádřit,“ dodal.

Podle starosty Chlumu Svaté Maří Miroslava Hrůzy nezbývá všem nic jiného než se zdražováním souhlasit.
„Zdražuje se cena vody tak jako vše ostatní,“ řekl Hrůza s tím, že v současné době se cena vody teprve schvaluje. „Až se informace o schválené ceně dostane mezi lidi, začnou se kvůli tomu ozývat a ptát,“ doplnil starosta.