Ze Záchranné stanice handicapovaných živočichů Drosera v horské Bublavě na Sokolovsku zmizela z voliér mývalí rodinka. Miláčky dětí i dospělých, kteří je do stanice chodili krmit, kdosi ukradl. Nad počínáním zlodějů kroutí hlavou správce stanice a zvířecí záchranář Vladimír Tomáš Smolík, který se obává o život zvířat.

„Někdo sem musel přijet, vloupat se do prezentační voliéry a zvířata sebrat. Netuším, k čemu by mu byli, ale jestli je vypustil do volné přírody, s jistotou to nepřežijí, protože celou dobu byli u nás a sami si nic neuloví," krčí rameny Smolík. Netuší, proč si nenechavci vybrali právě bezbranná zvířata. „Smůla byla, že jsme měli už vypnutý kamerový systém kvůli stěhování na jiné místo na Bublavě. To už zase kamery snímají," poznamenal správce.

Je mu jasné, že mývalové se už do stanice nevrátí. Ročně přitom za nimi a dalšími zvířaty přišly stovky dětí, které je krmily třeba piškoty. „Zřejmě už na konci měsíce začneme se stavbou voliér v nové stanici. Budou stát u cesty a lidé zase budou moci k nám za zvířátky chodit. Nezbývá nám nic jiného než si pořídit novou mývalí rodinku. Uvidíme," doplnil zvířecí záchranář Vladimír Tomáš Smolík.