Na železniční trati je celkem pět přejezdů, modernizace se dočkají hned čtyři, přičemž dva křižují lesní cestu a dva frekventované silnice. Ještě nedávno přitom byly přejezdy zabezpečeny pouze výstražnými kříži s lokálními omezeními rychlosti. Správa železniční dopravní cesty nyní dokončuje rekonstrukci technologické části přejezdů, kdy tam byla nově instalována světelná přejezdová zabezpečovací zařízení. Hlavní změnou je pak instalace závor. Jejich funkčnost se nyní testuje. Oprav se pak dočkaly i přejezdové konstrukce.

„Stávající traťová rychlost 60 km/h nicméně zůstane zachována i nadále," stojí na stránkách SŽDC. Modernizace má přispět ke zvýšení bezpečnosti.
Poslední nehoda se na frekventované silnici stala v závěru loňského roku. To si tam přijíždějícího vlaku nevšiml řidič fordu. Srážka se naštěstí obešla bez zranění. Auto ale bylo na odpis.
V

ážnější nehodu tam místní pamatují v roce 2005, kdy se na železnici střetl s vlakem kamion. Tehdy se zranilo několik cestujících a škoda se vyšplhala na dva miliony korun.