Během pár hodin se objevilo množství slabších zemětřesení. Ohniska se nacházejí poblíž obce Černá severně od Lubů. V týdnu se jednalo o otřesy, které pocítil málokdo. Dnes už vzbudily řadu lidí.

Odborníci z geofyzikálního ústavu potvrdili, že vždy po malých otřesech seismická aktivita ještě zesílí a objeví se i otřesy, které místní obyvatelé pocítí nebo uslyší jejich zvukové projevy. "Pokud byste zemětřesení pocítili, můžete nám zaslat hlášení prostřednictvím makroseismického dotazníku na našich webových stránkách," vzkazují veřejnosti.

Na sokolovském náměstí postavili kluziště. V létě ho chtějí na koupališti Michal
Na sokolovském náměstí postavili kluziště. V létě ho chtějí na koupališti Michal

"Zemětřesení jsem zaznamenala. Dokonce mě v noci vzbudilo," potvrdila Dita Ryplová z Kraslic. Seismická aktivita má charakter zemětřesného roje, což je sekvence typická pro oblast západních Čech. Zemětřesný roj je takovým druhem seismické aktivity, při níž se seismická energie uvolní nikoli ve formě jednoho silného zemětřesení a případných dotřesů, ale sérií velkého množství, až několika tisíc, slabších jevů v průběhu několika dnů až měsíců. Velká většina rojových zemětřesení je velmi slabá a obyvatelé okolních obcí je nepocítí.