„V sobotu to byly pořádné otřesy, několikrát za den,“ uvedl Jiří Drozdík z Kraslic. S ním souhlasí i další. „Zpočátku jsem myslela, že padá těžký, mokrý sníh ze střechy. Pak mě ale napadlo, že už ho tolik není a je to zemětřesení, které se po nějakém čase opět ozývá,“ říká Laďka Fedorová, která bydlí v Kraslicích. Lidé už si tak nějak zvykli. Spíše je to obtěžuje například večer, když jdou spát.

„Přes den volají příbuzní z Moravy s dotazy, zda jsme v pořádku. Říkám jim, že v pohodě, jen mě to pořád budí. Někdo spí jako zabitý, mě otřesy vzbudí vždy,“ poznamenala Marie Kajabová z Kraslic.

Upuštěný rybník nabídl čápovi rybí hostinu.
Upuštěný rybník nabídl čápovi rybí hostinu

Jsou ale i lidé, kteří mají kvůli zemětřesení psychické problémy a na otřesy si nezvykli dodnes. „Bojím se a nechci zůstávat sama doma,“ říká Petra Kortuzová. Otřesy trápí i některá zvířata. „Náš pes se bojí a chce se přes okno prodrápat do baráku,“ okomentoval situaci Petr Duda.

„Sleduji otřesy od roku 1985. Poslední nejsou vůbec ničím zvláštním. Přišly jako vždy náhle, pak dosáhnou vrcholu a poté několik dní odeznívají. Je to součást tohoto území, stejně jako třeba řeka Ohře,“ podotkl Rudolf Kovařík ze Šindelové.