Frank byl známý mimo jiné jako publicista a redaktor časopisu Stopař a historik. Patřil k zakladatelům trampingu v regionu, pomáhal zakládat několik trampských osad a hrdě se hlásil k ocenění Čestný Marshal Západočeského kraje, jehož byl nositelem. Za propagaci Chodova ho před časem ocenila také tamní rada města.

Jeho články o Chodovu, okolí, vojenské historii a historii trampingu vyšly v řadě médií, Sokolovském deníku a časopisech nejen v Česku, ale také za hranicemi, včetně Ameriky, Kanady a Austrálie. Na svém kontě má i několik samostatných publikací. Naopak zdejším čtenářům skvěle popisoval a přibližoval život a historii své lásky – Divokého západu.
„Za deset let, co mi posílal své příspěvky, jsem si na svérázného Franka zvykla a měla jsem ho ráda. Právě posílám do tisku nové vydání časopisu Čechoaustralan, kde mám jeho článek o skřítcích vašeho kraje," reagovala na smutnou zprávu Barbara Semenov z Austrálie, kde vede krajanský časopis.

Frank si Chodov vybral jako druhý domov po Karlových Varech, kde ho v dobách totality nesmyslně pronásledovala tehdejší tajná policie (StB). Několikaletý pobyt ve vězení mu pak trvale podlomil zdraví.

Úplné rehabilitace se dočkal až na sklonku svého života. V loňském roce, po pětadvacetiletém úsilí, mu Ministerstvo obrany vydalo osvědčení, kde potvrzuje, že Frank byl v době nesvobody účastníkem odboje a odporu proti komunismu.

Pohnutý osud známého skauta zaujal i autory pořadu Paměť národa a zařadili ho do svého cyklu. (tin)