Světlo světa tu spatřilo speciální pexeso pro horníky (horňáky) s fotkami ženských poprsí. Křtít se bude během večera nazvaného Dobrá věc. A dobrá věc to určitě bude, protože veškerý výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům. „Tohle pexeso jsme vymysleli proto, aby pomáhalo v boji s rakovinou. Je to první pexeso, které opravdu bude pomáhat,“ říká ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček.

Jak to tak bývá, řada dobrých nápadů se vyklube z často nezávazných diskusí. Připomenout tímto netradičním způsobem Světový den boje proti rakovině, který připadá na 4. únor, vzniklo při jedné z nich.

„Napadlo nás při diskusi, jak vypadají ženská prsa, že by bylo dobré udělat pexeso, kde by se skládala právě ženská prsa. A že by hlavně bylo dobré spojit to s něčím, co má smysl,“ přiblížil počátek dobrého nápadu ředitel Sedláček. V případě sokolovského kulturáku nebývá od dobrých nápadů k činům daleko. Radou pomohli odborníci ze sokolovské nemocnice. Bylo rozhodnuto, že výtěžek půjde Šanci onkoláčkům.

Kupodivu nebyl ani problém sehnat ženy, jejichž prsa jsou na pexesu zvěčněna. „Když jsme vysvětlili, na co to je, samy se nám hlásily, také to braly jako dobrý nápad. Zaručili jsme všem ženám naprostou anonymitu, fotky jsou černobílé a musíme všem moc poděkovat,“ ocenil Sedláček.

Pexeso se bude křtít v pondělí 4. února od 18.30 v Městském divadle. Celý program je postavený na lidech, kteří s nápadem sympatizují a zúčastní se bez nároku na honorář. „Srdečně vás zvu do Městského divadla, kde proběhne úžasný charitativní program, který pomáhá v boji proti rakovině. Budeme dražit obraz, prodávat speciální pexeso a celý výtěžek jde charitě,“ připojil videopozvánku i moderátor večera, tanečník Jan Onder. Kromě křtu zmínil i dražbu obrazu, který v průběhu večera vytvoří street-artový umělec Radek Slabý. V programu vystoupí i mistr ČR ve slam poetry Filip Koryta alias Dr.Filipitch, AAgravity, párová akrobacie, a popový zpěvák Matěj C.H. „Pro mě je hodně důležité, že se spojily spousty lidí, kteří chtějí něco udělat pro druhé. A udělají to úplně zadarmo, jenom proto, že tím udělají radost,“ zdůraznil ředitel Sedláček.

Pexeso získají lidé spolu se vstupenkou v Sokolovském infocentru, zakoupit ho mohou i v průběhu večera. Za kolik, to je na nich, minimální hranice je 150 korun. Vytištěno bylo 300 kusů. Celý program potrvá zhruba půl hodiny, pak bude následovat jedna velká premiéra. V divadle bylo nainstalováno nové promítací plátno a návštěvníci budou moci zhlédnout úspěšný snímek Bohemian Rhapsody. Divadlo se tak stane sokolovským třetím oficiálním kinem, kde se bude ve výjimečných případech i promítat.