Ženy by se měly více zajímat o komunální politiku a usilovat o pozice v obecních a městských zastupitelstvech. Alespoň si to myslí ženy, které se již do veřejného politického dění zapojily.

„Já si myslím, že my jsme v určitém směru pečlivější než muži. Navíc jsme více citově založené a to může být někdy dobře, na druhou stranu ale i špatně. To je ale můj osobní názor,“ prohlásila starostka Krásna Lenka Sidorjaková.

V Krásně do zastupitelstva zasedly tři ženy z celkového počtu jedenácti poslanců. „Je to nepatrný nárůst. V předchozím volebním období zde totiž byla jen jedna. Takže to vnímám pozitivně,“ poznamenala Sidorjaková s tím, že místní ženy se snaží zapojit i mimo komunální politiku. „Podařilo se nám je zatáhnout i do příprav nejrůznějších akcí. Jsem tomu ráda a nebráním se tomu, když se jich v příštích volbách bude angažovat ještě více,“ doplnila.

Podobný názor má i chodovská zastupitelka Monika Zezulová, která je v politice nováčkem. „Není ani tak důležité, jestli rozhoduje žena, nebo muž, ale chuť a snaha něco pro dané město udělat. Žena ale oproti mužům více tíhne k té sociální stránce a může lépe rozumět problematice týkající se například mateřských škol a podobně,“ řekla Zezulová.

Zastoupení žen

Chodov: 6 žen - 21 zast.
Krásno: 3 ženy - 11 zast.
Horní Slavkov: 3 ženy - 15 zast.
Kynšperk: 5 žen - 19 zast.
Loket: 2 ženy - 15 zast.
Kraslice: 4 ženy - 17 zast.
Oloví: 2 ženy - 9 zast.
Rotava: 2 ženy - 17 zast.