Místo po Martinu Hanzalovi, kterého v říjnu nalezli zastřeleného na posedu, zůstalo zatím v krásenském zastupitelstvu prázdné. O tom, zda a kdo na něj nastoupí, ještě není rozhodnuto. Ustavující zasedání také uctilo památku zesnulého. Do čela města jednohlasně i na další volební období poslali Miroslava Kirejeva, jenž od voličů obdržel historicky nejvyšší počet hlasů. Místostarostou se stal lídr kandidátky hnutí Volba pro Krásno Josef Havel.

Za zesnulého Hanzala, který po komunálních volbách spáchal sebevraždu, drželi přítomní minutu ticha. Místo, na které měl bývalý opoziční zastupitel usednout, nikdo neobsadil. „První náhradník post v zastupitelstvu odmítl, měla tak nastoupit Lenka Nováková. Ta ale na ustavující zastupitelstvo nedorazila a slib nesložila. Jak to bude do budoucna, tak zatím těžko odhadovat," krčil rameny Miroslav Kirejev. Podle něj je možné, že hnutí KRÁSNO, kterému volné místo v zastupitelstvu náleží, možná ani do dění v obci nebude chtít zasahovat. „Myslím, že je jen třeba nechat události uležet. Až se situace uklidní, jistě budou chtít také projevit svůj názor. Slib mohou zastupitelé skládat i dodatečně," oponoval zastupitel Václav Kříž (STAN) z hnutí Společně pro Krásno.

Uskupení Volba pro budoucnost v čele s Miroslavem Kirejevem se podařilo ve volbách zvítězit navzdory kauze, která staronového starostu pronásleduje. Trestní oznámení za údajné předražení zakázky na projektovou dokumentaci školky Pampeliška na něj podal právě zesnulý Martin Hanzal. Rozhodnutí by měl soud vynést 14. listopadu.

„Dostal jsem od voličů nejvyšší počet hlasů v historii. Je to silný mandát," usmíval se spokojeně Kirejev. V nadcházejícím volebním období by rád pokračoval ve zvelebování města. „V Krásně žádné zásadní problémy nejsou. Přesto je třeba pracovat na celé řadě věcí. Kulturní dům by potřeboval novou střechu i fasádu, opravy vyžadují i chodníky ve městě. Rád bych ve městě viděl vznik odpočinkových zón pro maminky i pro seniory, zapomínat by se nemělo ani na zvonici," vyjmenoval starosta s tím, že vše záleží na možnostech rozpočtu.