Zima dorazila na Sokolovsko doslova v plné síle. Na horách napadlo místy až čtvrt metru sněhu a meteorologové očekávají, že připadne dnes a zítra ještě jednou tolik. Silničáři vyrazili uklízet v plné síle. Hasiči vyjížděli k popadaným stromům. Stalo se i několik drobných nehod.

Sněžit začalo už v pondělí odpoledne a spad neustal celou noc. I tak se ale silničářům podařilo udržet sjízdnost všech silnic. „Nejvíce sněhu spadlo na Kraslicku, kdy například v okolí Přebuze se kvůli silnějšímu větru tvořily sněhové jazyky," řekl hlavní dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Situaci na silnicích v regionu označil i přes vydatné sněžení za poměrně klidnou. Napilno měli od noci i pracovníci technických služeb. V Kraslicích vyrazily do ulic celé čety lidí s lopatami nebo ručními frézami.
V celém kraji se stalo pět drobnějších nehod bez vážných následků. V kopcích na silnicích nižších tříd měly problémy kamiony, a to například na silnici v Dolních Nivách. „Řidiči jsme doporučili, ať zůstane stát a počká na pomoc sypače," poznamenal Bulka. Další kamion uvízl na silnici u Kynšperka.

Vyjet museli i hasiči. A to k několika popadaným stromům v Dolních Nivách nebo u Lubů. „U Březové jsme pak zasahovali u drobné nehody, která se obešla bez zranění," sdělil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Meteorologové očekávají, že sněžit bude i v následujících dnech. „Sněžení ustane v pátek, kdy následně přijde mírná obleva," předpovídá šindelovský meteorolog Rudolf Kovařík.