Na město se obrátila jedna z firem s tím, že na sokolovském zimním stadionu vymění staré osvětlení za nové, a to zdarma. Jediné, co bude požadovat, jsou ušetřené náklady za energii oproti těm původním, které byly vyšší. V Sokolově po této nabídce zasedli a začali počítat. A rozhodli se zaplatit osvětlení ze svého.

„Ozvala se nám jedna z firem s tím, že za vlastní peníze vymění osvětlení na zimním stadionu. Bude nové a zároveň úsporné. Umí prý také rozdělit osvětlená místa na stadionu tak, aby nemusel běžet celý naplno. Chtěli si za to nechat rozdíl v úspoře peněz. Řekli jsme ne a půjdeme jinou cestou,“ potvrdil starosta Sokolova Jan Picka.

Město celou akci spustí za své peníze. Očekávané náklady na nové osvětlení  jsou zhruba milion korun. Předpokládané úspory oproti stávajícímu kolem 260 tisíc ročně.

„Firmě se náklady měly vrátit do 5 – 6 let. S tím počítáme i my,“ dodal Picka. Podle něj se dá celá akce uskutečnit i za provozu, v průběhu sezony.

Kromě úspory budou světla i kvalitnější. Nyní mají svítivost 500 luxů, zatímco vedení druhé ligy požaduje minimálně 700 luxů, což by měla ta nová splňovat.

„Jakékoliv vylepšení zázemí či podmínek sportovcům kvituji,“ říká otec jednoho z mladých hokejistů Robert Pitoňák.

Nehoda u Sokolova
Těžká nehoda uzavřela dálnici D6 u Sokolova