„Pro letošní rok jsme na tyto účely vyčlenili z rozpočtu Karlovarského kraje celkem 3,5 milionu korun. Již v únoru jsme schvalovali dotace 30 lékařům v celkové výši 1,5 milionu korun. Nyní k nim přibylo dalších 19 lékařů, kterým vyplatíme 950 tisíc korun. Stále máme ještě v programu přes 1 milion korun,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

„Výše podpory činí v jednotlivém případě 50 tisíc korun. O příspěvek však mohou lékaři žádat každý rok, nejedná se tedy o jednorázovou podporu. Dotace je určena nejen pro praktické lékaře pro dospělé, pro děti a dorost, ale také pro zubaře. Podmínkou je, že ke dni podání žádosti dosáhli věku minimálně 65 let a poskytují zdravotní služby na území Karlovarského kraje. Zároveň ale musí ordinovat alespoň 20 hodin týdně a mít v péči minimálně 800 registrovaných pojištěnců,“ sdělila mluvčí Karlovarského kraje Veronika Svobodová.

Studenti, kteří chtějí studovat medicínu.
Projekt Medikem na gymplu zahájil další pololetí

Karlovarský kraj vyplácí jedny z nejvyšších příspěvků zdravotníkům v celé České republice a nabízí nejširší a nejucelenější okruh podpory pro studenty medicíny, začínající lékaře i ty s mnohaletou praxí. Kompletní přehled poskytovaných benefitů najdou zájemci na webu Lékaři Karlovarského kraje.