Policisté se Zlatého lva účastnili na střelnici Myslivna na Chebsku u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa. V rámci soutěže je pořádán otevřený Evropský armádní šampionát a šampionát AVZO TSČ ČR Karlovarského kraje ve střelbě ze samopalu a velkorážní pistole.

Na střelnici soutěžila tříčlenná družstva v disciplínách samopal vz.58 vkleče na vzdálenost 100 m a velkorážní pistole CZ 75 na vzdálenost 25 m. V kategorii Policie tříčlenné družstvo „Služební příprava Cheb“ ve složení Petr Valašík, Libor Nováček a Dominik Melč se umístilo na prvním místě, a byli tak oceněni zlatými medailemi.

„Osobní úspěch zaznamenal Libor Nováček, který se kromě vítězství družstev umístil na druhém místě v jednotlivcích. Všichni tři policisté si navíc převzali putovní pohár ministra vnitra,“ uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Druhý tým policistů, „Policisté Karlovarský kraj“, ve složení Tomáš Šrámek, František Ptáček a Ivan Sulovský si vystřílel v kategorii samopal vz. 58 druhé místo, a to z celkem 93 družstev, která se prestižních závodů účastnila.