Řadu nešvarů musí s příchodem jara řešit strážníci městské policie v Chodově. Lidé usedají na kola, aby protáhli svá těla, ale mnohdy si předtím nezkontrolují stav své bicyklu. Tím se vystavují riziku a navíc ohrožují i ostatní účastníky silničního provozu. „Nedávno byl v prostoru pěší zóny přistižen cyklista při jízdě na kole v rozporu s platnými předpisy. Nejenže měl kolo dle zákona na pěší zóně vést, ale ani ho neměl předpisově vybavené pro jízdu v silničním provozu. Vše se obešlo pouze s domluvou, ale i tak varujeme všechny cyklisty, aby si dali svá kola po zimě do pořádku a dbali na pravidla a chránili tak zdraví své i ostatních. Cyklisté do osmnácti let navíc musí mít řádně nasazenou přilbu,“ zdůraznil velitel Městské policie v Chodově Ladislav Staněk.

Při preventivních kontrolách strážníci často obhlížejí také okolí rodinných domů a zahrádkářských kolonií.
„Jakmile nastalo hezké počasí, začaly se u zahrad opět objevovat podezřelé osoby, které si tipují odložené věci zahrádkářů, jejich výpěstky, ale třeba i dražší elektroniku či nářadí. V obci Stará Chodovská naše hlídka zadržela 27letou osobu pokoušející se odcizit odložený kovový materiál. Muž se strážníkům snažil aktivně bránit, a proto musely být použity i donucovací prostředky,“ sdělil Staněk.

Jaro bývá také v Chodově ve znamení blokového čištění ulic. Také letos musí policisté nechávat odtáhnout špatně zaparkovaná auta, která naplánovanému úklidu překážejí.
„Někteří motoristé si řádně neprohlédli rozmístěné dopravní značení nebo na blokové čištění zcela zapomněli. Vyzýváme tedy řidiče, aby bedlivě sledovali rozmístění značek v jednotlivých ulicích. Vyhnou se tak případným nákladům za odtah svého vozidla. Těch bylo zatím zhruba čtyřicet dva,“ uvedl velitel.