Předvánoční shon a vřava nahrávají kapesním zlodějům. Tlačenice lidí je pro ně ideálním působištěm. Od úterka řeší karlovarští policisté dva nové případy tohoto typu.

První se stal v obchodním domě v Sokolovské ulici. Neznámý pachatel zde využil nepozornosti čtyřiapadesátiletého Karlovaráka, a z kapsy kalhot mu vytáhl peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. „Škoda je v tomto případě tisíc korun,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.
Druhá krádež se stala v tržnici. Zatím neznámý chmaták zde ukradl kabelku sedmdesátileté ženy. „Přišla o veškeré doklady a peníze. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 4200 korun,“ doplnil Valenta.

Obranou proti kapesním zlodějům je hlavně všímavost. „Lidé by pokud možno neměli pouštět z očí svá zavazadla. Není také vhodné nosit finanční hotovost v kapsách kalhot. Vhodnější jsou vnitřní kapsy oblečení,“ poradil policejní mluvčí.

Před Vánocemi se ale najde také dost těch, kteří se snaží opatřit si dárky „za pět prstů“. Policistům se podařilo dopadnout sedmadvacetiletého cizince, který v obchodním domě odcizil tři deodoranty v hodnotě více než 500 korun. „Odcizené zboží uschoval do bundy a prošel pokladním blokem. Za ním jej však zadržela ochranka prodejny,“ konstatoval Valenta.

Ačkoliv škoda není v tomto případě nikterak vysoká, bude se dopadený cizinec zodpovídat z trestného činu krádeže. „V posledních třech letech už byl totiž za majetkovou trestnou činnost odsouzen,“ vysvětlil mluvčí. Jeho případ řeší policisté ve zkráceném řízení. Ortel soudu si tak vyslechne do dvou týdnů.