Radovat se mohou obyvatelé lokality Ostrov v Zahradní ulici v Lokti. Jejich dlouhodobý problém s parkováním by měla vyřešit dopravní značka Zákaz vjezdu všech motorových vozidel s dodatkem Mimo dopravní obsluhu, kterou nechalo nainstalovat vedení města. „Jezdí sem cizí lidé a parkují na našich místech. Už několikrát se stalo, že jsme se svými auty nemohli vůbec vyjet, protože je blokovali turisté,“ komentují situaci místní občané.

Ti kvůli problému s parkováním sepsali o letních prázdninách dokonce petici, kterou odeslali na městský úřad. „Minulý rok byla situace nejhorší při Rudolfínských slavnostech. Návštěvníci nám parkovali všude, i pod šňůrami na prádlo, a to už bylo moc. Proto jsme se rozhodli sepsat petici“ vysvětlují obyvatelé.

Vedení radnice jejich prosby vyslyšelo, a v nynější době je v zadání rovněž projektová dokumentace, díky níž by na Ostrově mělo vzniknout i nové parkoviště. „Naše plány na rozvoj města myslíme vážně a stále na nich pracujeme. Jedná se o záměry neabstraktní, spíše zemité,“ říká starosta Lokte Jaroslav Hlavsa. Ten dodává, že zásadní význam v připravovaných investicích má marketingová studie, kterou si město nechalo vypracovat.
„Návštěvníci města nechtějí platit na náměstí za parkovné, a tak nechávali auta u nás,“ vysvětlují obyvatelé a zároveň doufají, že značka jejich letitý problém konečně vyřeší.

Kristián Šujan