I v letošním roce poputují na Sokolovsko peníze z programu odstranění ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností. Vyčleněné prostředky by měly jít na sedm projektů v předpokládaných nákladech 713,7 milionu korun. Na seznamu je například Nové Sedlo, které usiluje o vybudování průmyslové zóny. Radnice si od záměru slibuje přilákání investorů a firem, již budou moci zdejším občanům nabídnout práci.
„Já vytvoření průmyslové zóny schvaluji. Když se zvýší nabídka práce, tak to pro nezaměstnané bude jenom dobře. Ještě je ale otázkou, jestli si firmy budou vybírat mezi místními lidmi,“ řekl Ludva z Chranišova.

Příprava území pro průmyslovou zónu má vyjít na 153 milionů. Už dnes mohou lidé vidět, kde by v budoucnu měly podniky stát. Na vymezenou plochu odkazují dopravní tabule u silnice mezi městem a sousedním Chranišovem. Na okraji Chodova už podobnou zónu mají. Ta je zcela zaplněná a její rozšíření již není možné.

Dalšími avizovanými projekty jsou vytvoření zázemí poutního místa v Chlumu Svaté Maří za 15, 2 milionu korun a dokončení prací na lesoparku s rybníkem ve Vintířově. Tady se počítá s 2,5 miliony. „Započne také výstavba západního obchvatu Sokolova. Náklady na realizaci první části stavby dosáhnou 250,7 milionu, ve druhé části pak 220,1 milionu,“ vyčíslil krajský radní Jaroslav Bradáč. „Na prosincovém jednání meziresortní komise zástupci Ministerstva financí uvedli, že tato veřejná zakázka byla zařazena mezi priority,“ poznamenala mluvčí kraje Jana Pavlíková.

V plánu je dále úprava Starosedelského potoka za 17 milionů korun a plochy pro rozvoj Habartova za 26,6 milionu. „Na cyklostezku, která povede na rekultivovaných výsypkách, je vyčleněno celkem 28,6 milionu korun,“doplnil Bradáč.