Podat trestní oznámení na starostu Vřesové Miroslava Fialu chce tamní obyvatelka Monika Pfeiferová. Ta totiž prohlašuje, že ji starosta napadl a způsobil zranění na hlavě.

„Fiala mě chytil za obličej a odstrčil. Následně jsem upadla na nízké zábradlí, které je před domem,“ popsala událost Pfeiferová. Její přítel Arpad Gazsi, který byl svědkem incidentu, volá po spravedlnosti a podání trestního oznámení schvaluje.

„Nebudeme ho ale podávat tady, ale zvolíme zcela jiný okres. Tady jsou totiž všichni spolčený. Nikomu se zde nedá věřit,“ konstatoval Gazsi. „Já to tak nenechám, přeci kvůli takovému člověku nebudeme chodit kanály? Utlačovat se rozhodně nenecháme,“ dodal.

Starosta se k případu nechce vyjadřovat. „Celé je to ještě ve vyšetřování. Co tvrdí paní Pfeiferová ale není pravda. Určitě jsem ji nenapadl,“ zdůraznil Fiala.
Na jeho stranu se přidala vřesovská knihovnice a kronikářka Anna Sándorová. Ta naopak tvrdí, že na starostu zaútočil Gazsi společně se svým bratrem Norbim. A důvod? Údajná nespokojenost s rozhodnutím zastupitelstva. „Na středečním jednání byla oficiálně zrušena posilovna psaná na jméno Erik Gazsi, který zde měl dohodu o provedení práce. Kromě toho byl zbaven správcovství za zdejší hřiště,“ sdělila Sándorová.

„Já osobně si myslím, že toto se mělo stát již dávno. Byla by totiž jen otázka času, než by se stal vážný úraz a potíže by měl pouze úřad,“ doplnila.
Další kritika rodiny Gazsiových je ještě ostřejší. „Držím zastupitelstvu palce, aby se jejich tyranii dokázalo postavit a konečně požádat o vystěhování této rodiny. Tak jak to učinil Sokolov,“ myslí si obyvatelka Vřesové. Jméno volající redakce zná, ale kvůli její bezpečnosti ho nezveřejní.

Podle svědků se incident odehrál ve čtvrtek ráno na vřesovském sídlišti. Lidé o něm ale příliš mluvit nechtějí. „Policisty jsem tady viděla, víc ale nevím. A ani raději vědět nechci,“ řekla stručně jedna z dotázaných.

Policie případ vyšetřuje. Ve čtvrtek vyslechla první svědky, další během včerejšího dne.