Konečné slovo bude mít lékař, který ho operoval, a také lidé, kteří se vlkům věnují celý život. S těmi totiž záchranáři z bublavské Drosery konzultují další kroky. Prozatím mu chystají rehabilitační výběh, který bude velký zhruba dva tisíce metrů čtverečních. Pokud se podaří jeho návrat do přírody, bude zařízení sloužit pro jiné hendikepované šelmy.

"Vlkům a jejich žití v České republice rozumí málokdo. Snažíme se čerpat informace od opravdových odborníků. Obrátili jsme se proto na Tanju Askani. Ta se věnuje v největším severoněmeckém Wildparku práci s vlky, kteří ji fascinovali od dětství a opravdu jim rozumí. S ní také budeme konzultovat i další postup s Bublou. Co mě zaráží, a už to radši ani nečtu, jsou rádoby odborné poznámky lidí na sociálních sítích či rozhovory s lidmi v novinách, kteří s vlky nemají zkušenost, ale rádi se k nim vyjadřují," říká Tomáš Vladimír Smolík z bublavské Drosery.

"Zpočátku jsme si mysleli, že do volné přírody už vlček nepůjde. Nyní počkáme na konečný verdikt lékaře, který ho operoval a odborníků, kteří vlkům rozumí. Udělá se mu test DNA a zkusí se zjistit smečka, do které patřil. Pokud vše dopadne jak má, a šlo by to, můžeme se pokusit vrátit vlka do přírody. Pokud ne, jsme připraveni se o něj postarat," dodal Smolík.