Ztráty více než 11,2 milionu korun. Taková čísla hlásí provozovatel městské hromadné dopravy, Autobusy Karlovy Vary, šesti obcím na Sokolovsku. A to i přesto že ceny pohonných hmot klesají. Na vině je totiž úbytek cestujících. Na úhradě ztrát se budou města a obce podílet společně.

Největší částku zaplatí město Sokolov, a to zhruba 8,5 milionu korun. Částka je oproti loňsku navýšena o necelých sto tisíc korun. V pořadí druhá, ve výši příspěvku, je Březová. Ta se na ztrátě podílí milionem a půl. Zbytek uhradí Citice, Dolní Rychnov, Lomnice, Svatava a Těšovice. V přepočtu obyvatel příspěvky vykazují zajímavá čísla. Zatímco na každého občana Sokolova vychází krytí ztráty na necelých 350 korun ročně, u každého Březováka to je téměř 540 korun za rok.

„V tom jsme asi rarita široko daleko," myslí si starosta Březové Miroslav Bouda. Jak dodal, vznesl na provozovatele opětovnou žádost, aby linka zajížděla na sídliště Michal a vrátila se tak k původnímu okruhu celým městem. Na sídlišti je obchodní centrum a další služby a nyní musejí lidé přestupovat. To je stojí čas i peníze.

„Tento návrh jsme podpořili i my. Zároveň jsme předali připomínky sokolovských cestujících. Ti chtějí na lince číslo 3 výrazněji zdůraznit, že zajíždí do nemocnice. Zejména starším lidem to pomůže. Dále jsme navrhli, aby linka, která končí v ulici Závodu míru, končila o něco dál, a to na Staré Ovčárně," řekl starosta Sokolova Jan Picka.