Sokolovský útulek pro opuštěná zvířata navštívili kontroloři. Zajímali se například o evidenci, ale chtěli také vidět samotné kotce či v jakém stavu jsou zvířata.
„Záchytné zařízení pro opuštěná zvířata navštívil náš odbor kontroly. Výstup jejich kontroly zněl na výbornou. Náš útulek můžeme hrdě ukazovat," říká místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Podle ní se kontroloři například zajímali o to, proč zařízení mnohdy ani nevyčerpá částku na krmivo. Zjistili, že psy chodí řada lidí navštěvovat a venčit je a řada lidí jim přitom vezme i krmivo. Známé jsou i Vánoce pro psy, kdy pod stromečkem najdou řadu laskomin a krmiva. Útulek je také velmi úspěšný v udávání psů do nových rodin. To se v předešlých zařízeních, podle vedení radnice, nedařilo.

„Kontrolu zajímala evidence, účetnictví a fakturace. V praxi potom zase chtěli vidět zvířata přímo na místě, kde žijí, jak vypadají. Zajímal je také chod celého zařízení, v čemž jsme jim ochotně vyšli vstříc," říká za útulek Veronika Fazekašová. V zařízení bylo včera celkem sedm psů.