Série velmi vydařených koncertů pěveckých sborů Zvonek a JenTak ze Sokolova se uskutečnila napříč naším regionem. Vedoucí dětského sboru Andrea Plachá přiblížila jejich atmosféru.

„V polovině března sbory vystupovaly na našem nejbližším a velmi impozantním hradu Loket,“ řekla Plachá. Koncert byl podle jejich slov vydařený a účast hostů velká. „Myslím si, že vše dopadlo tak, jak jsme si všichni přáli,“ konstatovala spokojené vedoucí sboru. Dále se dětský sbor Zvonek ze Základní umělecké školy v Sokolově zúčastnil krajské přehlídky sborů v Karlových Varech, která se konala na pedagogické škole.

Děti byly opět úspěšné a vyzpívaly si stříbrné pásmo. Podle zúčastněných byla úroveň sborů velmi vyrovnaná a o to je úspěch cennější. V těchto dnech se sbory chystají na další dvě prestižní akce.

„Chtěli bychom Vás všechny srdečně pozvat na Velikonoční mši v kostele svatého Jakuba na Starém náměstí v Sokolově, kde budou sbory zpívat při bohoslužbě Truvérskou mši od Petra Ebena,“ upřesnila Plachá. Další neméně zajímavou zajímavou akcí kde se pěvecký sbor Zvonek představí, bude koncert Báry Basikové .

Zde budou společně zpívat nejen své písně, ale i ty z repertoáru známé zpěvačky. Vystoupení se koná 14.dubna od 19 hodin v kostele sv. Jakuba na Starém náměstí a zájemci jsou srdečně zváni.