O zvýhodněné malometrážní byty v Sokolově je zájem. Na popud samotných seniorů se radnice rozhodla pozměnit jejich přidělování. Nově bude hlavním kritériem věk žadatelů. V minulosti měli šanci i lidé zdravotně postižení. Ti ji mají i nadále, ale pouze za splnění daných podmínek.

„Rada města Sokolova schválila změnu podmínek pro přidělení nízkonákladových bytů. Nově budou přednostně přidělovány seniorům nad 65 let," upřesnila místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Podle ní je to vstřícný krok občanům města, kteří chtějí i přes svůj pokročilý věk a malý důchod žít důstojně. Nájemné je v těchto bytech stanoveno na 33 korun za metr čtvereční. Běžný nájem je v městském bytě 50 korun a v zrekonstruovaném 60 korun za metr čtvereční.

„Byty pro seniory jsou malometrážní, takže nájem vychází opravdu velmi přijatelně," dodal druhý z místostarostů Karel Jakobec. Bytů vlastní Sokolov 330. Čekací doba je zhruba tři měsíce. O přidělení bytů rozhoduje město pomocí sociálního šetření a stanovených kritérií. Lidé se zdravotním znevýhodněním mají šanci stále, ovšem za přísnějších podmínek.