„Zastupitelstvo musí na svém prosincovém zasedání rozhodnout, o kolik navýší roční dotaci společnosti Autobusy Karlovy Vary na provoz městské hromadné dopravy. Společnost požaduje vyšší příspěvek kvůli zvýšení platu řidičů autobusů, které schválila vláda. Všechny varianty zahrnují také zdražení jízdného pro cestující, u jednorázového jízdného nejméně ze 14 na 16 korun," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Na stole leží prozatím čtyři varianty a všechny hovoří o navýšení podílu města Sokolova na provoz MHD. Nejméně citelné pro město by bylo zvýšení roční dotace o 300 tisíc korun. Muselo by však zvednout základní jízdné ze 14 na 20 korun a uvažovat o zrušení jednoho spoje.

Pokud by město svůj příspěvek zvýšilo o 600 tisíc korun, jeden spoj by musel být pravděpodobně zrušen. Jízdné by ale zdražilo pouze na 16 korun. Při další variantě zvýšení městského příspěvku o 900 tisíc korun by zůstaly všechny linky zachovány a jízdné by stálo dvacetikorunu.

Nejdražší varianta by pro město znamenala vydat ročně z rozpočtu o milion víc, pro cestující by to znamenalo zachování všech linek a zdražení jízdného na 16 korun.

V současné době Sokolov firmě Autobusy Karlovy Vary dává na provoz MHD zhruba 8,3 milionu korun ročně. Od roku 2017 by se na základě vybrané varianty měly změnit i ostatní druhy jízdného v MHD.